ВНЗ Партнери

Краків

КРАКІВ (пол. Krakow, повна офіційна назва – Столичне королівське місто Краків (пол.Stołeczne Królewskie Miasto Kraków) – місто розташоване на лівому березі р. Вісли, у південній частині польської держави. Друге за кількістю населення місто Польщі після Варшави, адміністративний центр Малопольського воєводства.

Сьогодні Краків – це місто з неповторною архітектурою й  унікальною туристичною атмосферою. Зважаючи, що до  XVI ст. Краків був столицею польської держави, окрасою міста залишаються Королівський замок на Вавелі, Кафедральний собор, найбільша у Європі Ринкова площа, район Казимеж – давній єврейський квартал,  храм Діви Марії, чудові парки.

Краків залишається провідним культурним центром сучасної Польщі, у 2000 р. місто отримало статус «культурної столиці Європи». Місцеві жителі пишаються Музеєм князів Чарторийських, театрами, художніми виставками й експозиціями міжнародного значення, Ботанічним садом. 

Місто залишається важливим академічним центром, саме у Кракові в 1364 р. було відкрито перший польський університет – Краківську Академію (у 1400 р. перейменовано в Ягеллонський університет). Крім, Ягеллонського університету в місті функціонують вищі навчальні заклади різних форм власності – Гірничо-металургійна академія, Економічний університет, Краківський політехнічний університет, Академія Мистецтв – один з найдавніших художніх університетів Польщі. В межах міста створено понад 100 науково-дослідницьких інститутів, провідним науковим центром міста залишається Польська Академія Знань, заснована в 1816 р. 

Сучасний Краків – центр великих можливостей для талановитої молоді, в місті відкрились представництва понад 70 мультинаціональних компаній, в яких працюють 20 тисяч професіоналів з різних країн світу. Серед найбільших компаній, які відкрили свої офіси в Кракові –R&D (одна з компаній Google), Element14, Cisco, State Street, Capgemeni, Lufthansa, Shell, Brown Brothers, Philip Morris, Verona Building та багато інших.

Краків, як беззаперечний європейський лідер у сфері послуг, що пов’язані з бізнесом, займає 9 місце в світі у рейтингу топ  100 аутсорсингових напрямків Tholons Top 100 Outsourcing Destinations Report. Вище в рейтингу знаходяться тільки міста Азії. Краків, як практично міліонна метрополія, представляє собою економічно-адміністративний центр південної Польщі, що являється при цьому  провідним в Європі з розміщення фірм, діяльність яких пов’язана з  наданнями сучасних послуг для бізнесу. Останні дослідження свідчать про те, що тільки в центрах послуг з іноземним капіталом в околицях Вавелю працює понад 46 тисяч людей. Даний показник є найвищим не тільки в Європі, але й на всьому Старому Континенті. Столиця Малопольщі для більшості міжнародних компаній вже давно стала однією з найважливіших адрес на карті світу. Міжкультурний характер міста, відкритість до інновацій, а також необмежені можливості розвитку полегшують пошук найбільш кваліфікованих, креативних та підприємливих спеціалістів не тільки з Польщі, але й з усього світу, створюючи для них оптимальний клімат для роботи і життя. 

Познакомься с нами!

Найди свой ВУЗ: