ВНЗ Партнери

Лодзь

ЛОДЗЬ (пол. Łódź) – третє за величиною місто Польщі, адміністративний центр Лодзького воєводства, центром польської текстильної промисловості.

Захоплення сучасних туристів викликають архітектурні шедеври міста – приблизно 160 особняків і палаців великих промисловців. У Лодзі є понад 30 парків, найбільший у Польщі ботанічний сад і Лагевніцкій Лісопарк (найбільший у Польщі міський ліс, площею 1200 га). 

Це місто вважається столицею польського кінематографа: діють кіностудії художніх, науково-популярних і мультиплікаційних фільмів, студій звукозапису та виробництва кінокопій. Лодзь славиться всесвітньо відомою Вищою школою кінематографу, телебачення і театру, Музеєм кінематографії, Алеєю зірок. Крім того, Лодзь відомий як місто з давньою театральною традицією. Щорічно в грудні тут проходить Міжнародний фестиваль операторського мистецтва «CAMER-IMAGE», на який з усіх куточків світу з’їжджаються визнані майстри кіномистецтва, студенти і просто любителі кіно.

Приваблюють туристів й інші місцеві культурні події: Фестиваль моди, Фестиваль діалогу чотирьох культур, Fotofestival, Лодзинське біеннале, Кінемотографічно-музичний фестиваль, Кінематографічний фестиваль «Се-ма-фор»,  Міжнародний фестиваль коміксів та багато інших мистецьких заходів.

Лодзь - це сучасний розважальний центр – величезна кількість нічних клубів, дискотек, барів та ресторанів гостинно запрошують відвідувачів і вдень, і вночі. Найвідомішим торгівельно-розважальним центром Лодзі є «Мануфактура» - модернізований у ХХІ ст. фабричний комплекс.

Лодзь – це перше місто у Польщі, в якому у 1921 р. було запроваджено обов’язкову шкільну освіту, по завершенні Другої світової війни відкрито перший вищий навчальний заклад – Лодзинський університет. Освітні традиції продовжують сьогодні престижні коледжі, університети, академії, що пропонують якісну європейську освіту; успішно працюють науково-дослідницькі інститути та центри – Європейський інститут, Центр з молекулярних і макромолекулярних досліджень Польської Академії Наук, Науково-дослідницький інститут медицини праці, Ядерний науково-дослідницький інститут, Науково-дослідницький інститут текстильної промисловості, Інститут техніки безпеки «Моратекс» .

У Лодзі створено всі умови для професійної реалізації випускників місцевих ВНЗів, оскільки місто продовжує залишатися центром польської текстильної і електронної промисловості. Свої офіси відкрили такі міжнародні корпорації як Dell, Procter & Gamble, IKEA, Sapa Building System, Amcor та багато інших. Гордістю Лодзі є Міжнародний ярмарок одягу, трикотажу, тканини і текстильних товарів – Interfasion.

Познакомься с нами!

Найди свой ВУЗ: