ВНЗ Партнери

Жешів

ЖЕШІВ (пол. Rzeszów, укр. Ряшів) – місто на південному сході Польщі, що розташоване на обох берегах р. Вислок, приблизно за 100 км від польсько-словацького кордону та за 90 км від українського кордону, адміністративний центр Підкарпатського воєводства. 

Архітектурними пам’ятками міста є середньовічний замок роду Любомирських, Ринкова площа, Ратуша, релігійні споруди, підземні тунелі. Приваблюють туристів й культурні події Жешова – Театральний фестиваль, Комп’ютерна художня виставка, Всесвітній фестиваль польських фольклорних ансамблів; місцеві жителі пишаються симфонічним оркестром місцевої філармонії.   

Численні інститути та коледжі принесли Жешову славу міста студентів. Знаними вищими навчальними закладами є Політехнічий університет,  єдиний навчальний заклад в Польщі, що випускає цивільних пілотів, Жешівський університет, Університет інформаційних технологій та управління й інші. Тут безліч громадських та розважальних закладів орієнтованих на молодь, широко використовуються сучасні технології.

Випускники університетів мають змогу створити успішну кар'єру на місцевих підприємствах, серед провідних компаній Жешова - авіаційний завод WSK-PZL, завод з виробництва технічного фосфору. Крім того у місті розвинуте машинобудування, зокрема, тут знаходяться підприємства з виробництва автомобільних та авіаційних двигунів; ВАТ «Zelmer» - компанія лідер з виробництва побутових електроприладів в Польщі; розвиваються легка та харчова промисловість.

Познакомься с нами!

Найди свой ВУЗ: