ВНЗ Партнери

Щецін

ЩЕЦІН (пол. Szczecin) – центральне місто Західно-Поморського воєводства, розташоване на берегах р. Одра у північно-західній частині країни.  У 1945 р. за рішенням Потсдамської конференції Щецін увійшов до складу Польщі, хоча до того перебував у складі Німечинни, а у ХІХ – на поч. ХХ ст. навіть вважався основним портом Берліна.

Щецін – перспективний туристичний центр Польщі, щорічно місто відвідують до 400 тисяч туристів. До їхніх послуг захоплюючі туристичні програми – «Підвали Старка» (екскурсія для гурманів-дегустаторів напоїв світу), «Підземний Щецін» (екскурсія по 17-ти метровому, 5-рівневому підземному укритті часів Другої світової війни), «Замок герцогів Померанії» (сьогодні в замку проходять театральні постановки, виставки сучасного мистецтва та фотографії, історичні та археологічні семінари). Гостинно запрошують відвідувачів фестивалі (Вуличний фестиваль художників, Авіаційне шоу в аеропорту Даб'є), свята (Дні моря, Дні української культури), численні бари, паби та ресторани, театри, музеї (Національний музей Щеціна), кінотеатри, найбільший науковий ярмарок Польщі – Експериментальна виставка EUREKA, чудові парки, ліси, озера. Щецін також приваблює спортсменів з усього світу, зокрема, розвиваються вітрильний спорт та гольф.

Вищі навчальні заклади Щеціну пропонують якісну європейську освіту студентам різних країн світу, розвинену інфраструктуру в галузі освіти – міжнародні програми обміну, обладнані сучасними технологіями навчальні лабораторії, комфортні гуртожитки. До послуг студентів міста Поморська бібліотека з колекцією 1,5 млн. книжкових видань та знаменитий Читальний зал культури Давнього Сходу, відкритий у 2000 р.  Далай-ламою.

Щецін разом з сусіднім м. Свіноуйсьце утворюють найбільший порт польської держави на Балтійському морі, тут знаходяться три верфі (Stocznia Remontowa Gryfia, Stocznia Pomerania, Stocznia Szczecinska), польське пароплавство, також в місті функціонує аеропорт Щецин-Голенюв “Солідарність”.

Сьогодні Щецін – центр нафтохімічної і машинобудівної промисловості, у місті розвинена риболовецька промисловість і є сталеливарний завод. У Щеціні розташовуються головні офіси великих польських компаній, наприклад, відомого харчового виробника – Drobimex, виробника будівельних матеріалів Komfort, пивоварний завод Bosman та фармакологічна фабрика Cefarm.  Тому найкращі випускники місцевих університетів зможуть швидко збудувати професійну кар’єру в сучасному європейському місті. 

Познакомься с нами!

Найди свой ВУЗ: