ВНЗ Партнери

Ягеллонський університет один із найстаріших вищих навчальних закладів в Європі. Заснований 12 травня 1364 року польським королем Казимиром Великим, в 2014 році відсвяткував своє 650-річчя!

На сьогоднішній день він є одним з найбільших державних ВНЗ в Польщі. На 15-ти факультетах (які налічують 87 напрямків по 142 спеціальностям) навчаються близько 50 000 студентів і докторантів (включаючи 3000 іноземних студентів з усього світу).

 Викладацький склад нараховує близько 4000 чоловік, серед яких понад 690 професорів, 730 докторів наук, а також запрошені професори з ВНЗ інших країн. Академічна спільнота студентів, докторантів і співробітників ЯУ більше, ніж жителів багатьох міст Польщі.

Ягеллонський університет багато років займає 1 місця серед державних університетів в найпрестижніших рейтингах. Також він визнаний одним з кращих за версією QS World University Ranking by Subjects 2015- глобального рейтингу кращих університетів за напрямами підготовки фахівців, де був представлений з десяти академічних дисциплін. Є найбільшим роботодавцем в регіоні, який працевлаштовуює близько 7000 осіб, в тому числі майже 4000 наукових працівників.

picture UJ

До недавнього часу був єдиним вищим навчальним закладом з медичними факультетами (Фармацевтичний факультет, Факультет наук про здоров'я, Медичний факультет)

 З кожним роком все більше напрямків стаціонарного навчання та лекцій проводитися на іноземних мовах, в тому числі лекції закордонних вчених, включених в програму навчання. Після реформування вивчення іноземних мов створено Jagiellońskie Centrum Językowe. Студенти Ягеллонського університету повинні закінчити навчання зі знанням 2х іноземних мов мінімум на середньому рівні.

При кафедрі полоністики вже 45 років веде роботу Szkoła Językai Kultury Polskiej w świecie (Школа польської мови і культури для іноземців) Університет пропонує безліч англомовних програм, а також навчання на німецькій мові, з подальшим отриманням подвійного диплому за фахом менеджмент. Це спільна програма Консорціуму Ягеллонскго університету і бізнес школи Ройтлінского університету в Німеччині (ESB Business Schol Reutingen University).

picture UJ 22

Серед видатних випускників Ягеллонського університету:

Миколай Коперник, король Ян ІІІ, Папа Римський Іоанн Павло ІІ, письменник-фантаст Станіслав Лем, лауреат Нобелівської премії Віслава Шімборська. Анджей Дуда - нинішній президент Польщі, так само є випускником Ягеллонського університету.

 

 

Університет закріпив за собою репутацію дослідного центру, розвитку міжнародного співробітництва та академічного обміну. Має найбільш розгалужену мережу міжнародних угод і стипендіальних програм. У 2014 році в Ягеллонському університеті здійснювалося 124 проекти, в рамках яких було налагоджено співпрацю з 405 зарубіжними науковими установами. Студенти університету мають можливість в рамках стипендіальної програми Erasmus + частину навчання пройти за кордоном. Так само в Ягеллонському університеті діє польсько-швейцарська програма, Utrecht Network, IRUN, EVROPAEWM, Syllf, KRASP і багато інших.

Крім університетських аудиторій є можливість відвідати величезну кількість музеїв: Колегіум Maius (стара будівля університету), Аптека-музей медичного факультету, Зоологічний музей, Геологічний музей, Антропологічний музей, Музей анатомії, Музей патології, Палеоботанічний музей, Ботанічний сад,

А так же унікальну в своєму роді Ягеллонську бібліотеку - одну з найстаріших бібліотек Європи, яка налічує близько 6,5 млн томів книг.

Picture UJ collegium novus

Познакомься с нами!

Найди свой ВУЗ: